f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Нескромний чар Фернандо Рея

20.09.2017

Заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач – на століття від дня народження видатного кіноактора Фернандо Рея.

Класику іспанського кіно – 100 літ.

Фернандо Рей (20.09.1917 – 9.03.1994).

Ми знаємо його передусім по фільмах Луїса Бунюеля – «Вірідіана», «Тристана», «Скромне зачарування буржуазії», «Цей примарний об'єкт бажання».

Луїс Бунюель відкрив в акторові якісь, сказати б, сюрреальні виміри. Він і справді володів аркодужним перевисанням побутового існування ефектного пристаркуватого бонвіана до невидимих і неочевидних реалій свідомості і під- чи надсвідомості. Віртуозна техніка буття в кадрі, яку цінували найбільші режисери світу – Орсон Уеллс, скажімо («Фальстаф»), Франческо Розі («Ясновельможні трупи»), Карлос Саура («Еліза, життя моє»).

А під завісу кар'єри він зіграв самого Дон-Кіхота у телесеріалі Гутьєреса Арагона – людину, героя, що синтезував у собі величезну кількість моделей людського життя, які базуються на ренесансній основі, котра сьогодні виглядає прекрасною романтичною утопією.

Фернандо Рей ніс у собі ту множину гуманітарних ідей і філософій, яка не може нас не цікавити. І ювілейний день народження – привід згадати його, вклонитись йому, а з тим самій Людині, яка, попри все, звучить гордо.

Сергій Тримбач

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ