f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

Вийшли друком три книги Володимира Миславського

24.07.2015

Цього року вийшли друком одразу три нові книги члена НСКУ, кінознавця, кандидата мистецтвознавства Володимира Миславського: «Олександр Довженко: маловідомі сторінки», «Одеса… Німе кіно. 1897-1930» та «Формування кінофікації та кінопрокату в Україні. 1922–1930».

Про книжку «Олександр Довженко: маловідомі сторінки» (Харків: «Дім Реклами», 2015, 260 с.) редакція сайту НСКУ вже писала. Основну частину текстів збірника до 120-річчя Олександра Довженка, упорядкованого Володимиром Миславським, склали маловідомі широкому загалу публікації про кінотворчість Олександра Довженка 1920-х років, зокрема статті та рецензії на його німі фільми.

Фільмо-біографічний довідник «Одеса… Німе кіно. 1897–1930» (Харків: Торсінг плюс, 2015, 376 с.), укладений Володимиром Миславським, – це енциклопедія одеського німого кіно, компендіум з історії перших кроків українського кінематографа. Видання розкриває специфіку «хронотопу» живого кінопроцесу України, містить детальну інформацію щодо ігрових фільмів та сюжетів кінохроніки, біографій та адрес діячів кіно, перелік основних дат і фактів розвитку німого кіно, дані про кінотеатри і кінопрокатні організації, книги та періодичні кіновидання Одеси кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Монографія Володимира Миславського «Формирование кинофикации и кинопроката в Украине. 1922–1930» (Saarbrücken: LAP LAMBERT Academic Publishing, 2015, 244 с.) побачила світ у Німеччині. У ній досліджено процес становлення кіногалузі в Україні в умовах нової економічної політики, коли радянська влада була нездатна цілком підтримувати кіно, і вивчено діяльність Українського фото-кіно-управління, утвореного по завершенні громадянської війни, яке майже без допомоги держави налагоджувало кінороботу в Україні 1920-х років.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда