f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

Вийшло друге видання книги Михайла Ямпольського «Муратова. Досвід кіноантропології»

29.10.2015

Вийшло друком друге видання книги Михайла Ямпольського «Муратова. Опыт киноантропологии» (Санкт-Петербург: Сеанс, 2015), доповнене розділами про фільми «Мелодія для шарманки» і «Одвічне повернення», а також про дві ранні картини митця.

Михайло Ямпольський: «Кіра Муратова приваблює мене у першу чергу тим, що знаходиться поза збанкрутілою вітчизняною кінотрадицією. Ця її чужорідність звичному пейзажу нерідко ставить у глухий кут навіть професійних критиків. І дійсно, як зрозуміти дивну поведінку її героїв, що безкінечно повторюють одну й ту ж фразу, манірно інтонують, зачитують якісь довгі, літературні в основі своїй, монологи?

Мені видається, що «дивакуватість» муратівського світу, або, точніше, його особливості, визначено філософією режисера. При тому слово «філософія» я вживаю у набагато менш метафоричному смислі, ніж можна було очікувати. Я вважаю Муратову, по суті, єдиним філософськи мислячим режисером вітчизняного кінематографа останньої третини XX століття».

Власна інформація НСКУ

7-9 листопада, четвер-субота, Червоний зал «Сучасна анімація - досягнення, проблеми, перспективи»

10 листопада, неділя, Синій зал Світова флешмоб-прем’єра документального фільму «Я-Мобер» (Реж. А. Дем’яненко, Д. Томашпольський)

11 листопада, понеділок, Синій зал ЗІРКИ СВІТОВОГО КІНО: «Графиня із Гонконґу» (реж. Ч. Чаплін)