f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Український фільм «Максим Оса» планують випустити у прокат наприкінці 2016 року

09.06.2015

Творча група проекту «Максим Оса» планує завершити зйомки фільму у 2016 році. Про це в коментарі представникам об'єднання «Сучасне українське кіно», відповідаючи на передані «Телекритикою» запитання, розповів режисер стрічки Іван Сауткін.

Допрем'єрна презентація проекту відбулася 7 червня в рамках першого українського фестивалю популярної культури Kyiv ComicCon, координатором кінопрограми якого є об'єднання «Сучасне українське кіно».

«На сьогодні відзнято третину фільму. В кінці вересня хочемо запустити зйомки й зняти ще дві треті фільму. На екрани фільм, найімовірніше, вийде в кінці 2016 року - як ми сподіваємося», - сказав пан Сауткін.

Прем'єру фільму планують влаштувати в одному з кінотеатрів. «Це глядацьке кіно, й кінофестивалі нас цікавлять не в першу чергу», - каже кінорежисер.

Відповідаючи на запитання «Чи перекликається стрічка з сучасними реаліями?», пан Сауткін зауважив: «Характер українця не змінився, цим фільм і перекликається. Якихось паралелей проводити не намагаюся, герої фільму перебувають у своїй реальності. В кіно мене ніколи не радують "відсили до сьогодення", мені це просто нецікаво».

Відповідаючи на запитання щодо політичних поглядів виконавця головної ролі, актора донецького театру Олександра Пожарського, Іван Сауткін акцентував, що той є «аполітичною людиною». «Ми (знімальна група. - ТК) дуже любимо Сашу Пожарського. Ніяких ватних радикальних політичних поглядів він не виявляв», - розповів Іван Сауткін.

Нині фільм перебуває на підготовчому етапі до другого знімального періоду, коментує продюсер Олена Слишко. За її словами, у квітні фільм отримав 1 млн. 453 тис. грн. із 9 млн грн, наданих Державним агентством України з питань кіно на дофінансування стрічок, що перебувають у виробництві.

«Максим Оса» - перший в історії українського кінематографа історичний детектив, знятий  за мотивами коміксів. Головним героєм стрічки виступає козак-відлюдник.

«Максим Оса» - переможець 4-го пітчингу Держкіно.  Загальний бюджет складає 63, 334 млн грн. Частка держфінансування - 19 млн грн.

«Телекритика», 8 червня 2015 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.