f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Завершено роботу над канадським фільмом про Голодомор «Гіркий врожай»

25.10.2015

Завершено роботу над канадською художньою стрічкою «Гіркий врожай» («Bitter Harvest»), дія якої відбувається в радянській Україні під час Голодомору.

Про таке повідомив виконавчий продюсер стрічки Ієн Ігнатович, повідомляє УНІАН із посиланням на Центр досліджень визвольного руху. Ієн Ігнатович розповів, що цей фільм було знято, аби показати громадянам західних країн, як страждали українці внаслідок агресивної політики Росії. Фільм вийде у січні 2016 року в Канаді.

«Як і багато українців, мої батьки пережили неймовірні страждання. Сьогодні, мабуть, немає жодного українця, який би не знав про репресії, страти, депортації і голод. Враховуючи важливість того, що сталося, і те, що за межами України мало хто знає це ті події, цю історію геноциду необхідно показати. Це важливо сьогодні», — наголосив Ієн Ігнатович.

Режисер фільм – канадський кінематографіст Джордж Менделюк, що багато років працює в кінематографі та на телебаченні.

Знімання фільму розпочали восени 2013 року. Зокрема, знімали у Києві. 5 лютого 2014 року видання «Variety» повідомило, що київські зйомки фільму добігли кінця. На той момент робоча назва фільму була «Врожай диявола» («Devil’s Harvest»).

Головні ролі у стрічці зіграли Макс Айронс, Баррі Пеппер і Теренс Стемп. Вони втілили три покоління українців-нащадків козаків, що опинилися у вирі боротьби зі сталінським терором. У центрі фільму – історія кохання молодого головного героя.

Джодж Менделюк написав сценарій спільно з Ричардом Бачинським Гувером. Джордж Менделюк розповів «Variety», що його мати пережила сталінський терор і Голодомор. Разом із тим він наголосив, що фільм – це у першу чергу історія про перемогу кохання над усіма перешкодами.

Одну із ролей у канадській стрічці зіграв український актор Остап Ступка. У нещодавньому інтерв’ю виданню «Cultprostir» він коротко повідомив таке: «На підході важливий для мене україно-канадсько-британський фільм «Урожай диявола» про трагедію Голодомору: прем’єра – в Торонто, потім – Лондон, буде і Київ. У цьому фільмі зайняті потужні американські та європейські актори: сподіваюся, українці побачать фільм у листопаді».

На фото – Джордж Менделюк із Максом Айронсом

Власна інформація НСКУ