f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно підписало договір фінансової підтримки виробництва фільму «Ізі»

06.11.2015

6 листопада 2015 року голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко підписав договір державної фінансової підтримки виробництва українсько-італійського фільму «Ізі» режисера Андреа Маньяні. Про таке повідомила пресова служба агентства.

Це перший такий договір підтримки виробництва фільму, укладений Держкіно від січня 2014 року. Майже два роки агентство, з огляду на вкрай невелике фінансування, не мало змоги брати участь у створенні нових кінопроектів й лише виконувало свої зобов’язання за вже укладеними угодами. Виправити ситуацію допомогло збільшення – до 164 млн. грн. – бюджету Держкіно, передбачене змінами до Державного бюджету, що їх у вересні проголосувала Верховна Рада України: депутати виділили цього року агентству на підтримку виробництва вітчизняних фільмів додатково 100 млн. грн.

3 листопада в інформаційній агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена початку виробництва стрічки – першої в історії українсько-італійської ко-продукції. Під час прес-конференції Пилип Іллєнко повідомив, що фільм «Ізі» буде профінансовано до кінця місяця. Він розповів, що дія фільму мала відбуватися влітку, але автори переписали сценарій, аби вже зараз – зимою – розпочати знімання стрічки, розробка якої триває від 2010 року.

Продюсер Олег Щербина повідомив, що бюджет «Ізі» становить 1,2 млн. євро. Українська сторона сформувала 58% бюджету, Італія – 42%. 20% необхідних коштів надає Держкіно. Також фільм фінансово підтримали Міністерство культури Італії (за словами Олега Щербини, це перший в історії випадок, коли Міністерство культури Італії підтримало проект, у якому Італія є міноритарним партнером) і Аудіовізуальний фонд регіону Фріулі-Венеція-Джулія.

Нині стрічка знаходиться в запуску, проводиться кастинг. Знімання планують розпочати у середині січня. Близько 75% дії фільму відбувається в Україні. Зніматимуть під Києвом й у Прикарпатті – у Трускавці та високо в горах (тут автори фільму співпрацюватимуть із Трускавецькою фільм-комісією «Прикарпаття»). В Італії зйомки заплановано у місті Градо неподалік Венеції.

Знімальна група фільму буде українською. Зокрема, оператором-постановником стане Дмитро Недря, що нині працює над «#Selfieparty» Любомира Левицького. Головну роль виконає італійський актор.

Фільм планують завершити влітку. Потім почнеться рік його фестивального прокату. Продюсери прагнуть подати «Ізі» на фестивалі класу «А», мріють про МКФ у Берліні та Венеції. Розглядають і можливість подання стрічки на Римський МКФ.

Надалі – широкий кінопрокат в Україні. Є попередня домовленість із найбільшою вітчизняною кінодистриб’юторською компанією B&H Film Distribution. Але маркетингову стратегію продюсери ще не планували, зазначив Олег Щербина. Медіа-партнера у стрічки поки теж нема. Це – свідоме рішення. Спершу вирішили відзняти матеріал і вже потім вести мову про це.

«Ізі» – комедія, що розповідає про пригоди в українських Карпатах депресивного 40-річного італійця Ісідоро, який везе з Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина.

Режисер Андреа Маньяні розробляв сценарій від 2009-го року у співробітництві з з Mediterranean Film Institute script workshop і за участі відомого грецького сценариста та письменника Нікоса Панайотопулоса. Спершу дія стрічки мала відбуватися на Балканах. Але після знайомства із продюсерами Олегом Щербиною та Юлією Чернявською та поїздки Україною Андреа Маньяні вирішив перенести сюжет у Карпати.

У виробництві «Ізі» задіяні компанії Fresh Production (Київ, Україна), Bartleby Film (Рим, Італія) та Pilgrim Film (Трієст, Італія).

На фото – Андреа Маньяні, Пилип Іллєнко та Олег Щербина.

Сергій Васильєв