f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Європейська кіноакадемія нагадала про Олега Сенцова

13.12.2015

12 грудня в Берліні на церемонії вручення нагород Європейської кіноакадемії згадали українського кінорежисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії, повідомило видання Media Sapiens.

Відвідувачам заходу та телеглядачам історію Олега Сенцова розповів відомий німецький актор каталонського походження Деніель Брюль («Гуд бай, Ленін», «Гонка», «Безславні виродки»).

«Це наша відповідальність як кінодіячів та людських істот – стояти на сторожі прав людей та свободи слова. Я тут, щоб привернути увагу до долі українського кінорежисера Олега Сенцова», – зазначив він.

Деніель Брюль розповів історію затримання режисера в Криму в травні 2014 року, подальший судовий процес над ним в Росії, а також побиття у в’язниці з вимогою зізнатися в злочині, якого він не здійснював.

Деніель Брюль також зацитував відомі слова Олега Сенцова, які той сказав після оголошення вироку: «Боягузтво – найстрашніший гріх на Землі. Велика зрада починається з маленького такого боягузтва ... Коли тобі надягають мішок на голову, б'ють, і через півгодини ти вже готовий відректися від усіх своїх переконань, обмовити себе в чому завгодно, обмовити інших людей, тільки щоб тебе перестали бити. Я не знаю, чого можуть коштувати твої переконання, якщо ти не готовий за них страждати чи навіть померти».

«Олег, ми не забудемо тебе і будемо продовжувати підтримувати тебе та твою сім’ю» , – зазначив Деніель Брюль.

Media Sapiens, 13 грудня 2015 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.