f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Європейська кіноакадемія нагадала про Олега Сенцова

13.12.2015

12 грудня в Берліні на церемонії вручення нагород Європейської кіноакадемії згадали українського кінорежисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії, повідомило видання Media Sapiens.

Відвідувачам заходу та телеглядачам історію Олега Сенцова розповів відомий німецький актор каталонського походження Деніель Брюль («Гуд бай, Ленін», «Гонка», «Безславні виродки»).

«Це наша відповідальність як кінодіячів та людських істот – стояти на сторожі прав людей та свободи слова. Я тут, щоб привернути увагу до долі українського кінорежисера Олега Сенцова», – зазначив він.

Деніель Брюль розповів історію затримання режисера в Криму в травні 2014 року, подальший судовий процес над ним в Росії, а також побиття у в’язниці з вимогою зізнатися в злочині, якого він не здійснював.

Деніель Брюль також зацитував відомі слова Олега Сенцова, які той сказав після оголошення вироку: «Боягузтво – найстрашніший гріх на Землі. Велика зрада починається з маленького такого боягузтва ... Коли тобі надягають мішок на голову, б'ють, і через півгодини ти вже готовий відректися від усіх своїх переконань, обмовити себе в чому завгодно, обмовити інших людей, тільки щоб тебе перестали бити. Я не знаю, чого можуть коштувати твої переконання, якщо ти не готовий за них страждати чи навіть померти».

«Олег, ми не забудемо тебе і будемо продовжувати підтримувати тебе та твою сім’ю» , – зазначив Деніель Брюль.

Media Sapiens, 13 грудня 2015 року

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»

19 грудня, четвер, Червоний зал Найкращі фільми світового кінопрокату Документальний фільм «САНСАРА»