f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

4 лютого в український прокат вийшла драма Анатолія Матешка «Captum (лат. Полон)»

04.02.2016

4 лютого 2016 року в український прокат вийшла вітчизняна воєнна драма Анатолія Матешка «Captum (лат. Полон)».

Світова прем'єра фільму, що засновується на подіях війни на Сході України (але при тому не називає її на ім'я), відбулася у липні минулого року в міжнародному конкурсі 6-го Одеського МКФ.

До того стрічку було продемонстровано в рамках кіноринку Каннського МКФ.

У листопаді 2015 року фільм взяв участь у конкурсних програмах двох фестивалів – у Коттбусі (Німеччина) та Кочі (Індія), де також був заявлений на кіноринку. Стрічку на кінфестивалях представляли актори і продюсери фільму.

В програмі «Еспресо. Кіно» продюсер стрічки Антон Сладкевич зазначив, що в Індії виник високий інтерес до фільму. Місцевий дистриб'ютор збирається випускати його у прокат на кількох сотнях копій. Натомість в Україні було заплановано вихід стрічки лише на трьох десятках екранів, адже не всі кінотеатри готові працювати із роботою на непросту тему, зазначив продюсер.

Прокат військової драми організовує найбільша вітчизняна дистриб'юторська компанія «B&H», яка щойно завершила роботу із іншою українською стрічкою – романтичною комедією Романа Ширмана «Тепер я буду любити тебе».

«Captum (лат. Полон)» – це повнометражний чорно-білий ігровий фільм, історія 12 полонених і двох охоронців, які з фізичного знищення бранців влаштовують гру зі ставками. Дія відбувається протягом однієї доби, доби між життям і смертю. За сюжетом, жінка їде визволяти свого сина, але сама потрапляє в полон, з якого неможливо вирватися.

Стрічку було знято за приватні кошти. Зйомки тривали всього тиждень поблизу Броварів. 70% дії стрічки відбувається в замкненому приміщенні з полоненими.

Ролі у фільмі виконали Лариса Руснак, Володимир Горянський, Остап Ступка, Антон Сладкевич, Антон Себастьян, Фатіма Горбенко, Істан Розумний та інші актори.

Київська прем'єра фільму відбулася в середу, 3 лютого 2016 року, в кінотеатрі «Оскар».

На прем'єру завітали виконавці головних ролей Остап Ступка та Володимир Горянський, актриса Сніжана Єгорова, актор Дмитро Ступка, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, співак Олександр Ярмола (гурт «Гайдамаки»), актриси Вікторія Карпінська та Кристина Кісельова, продюсер і художник Володимир Філліпов, продюсери Олена Фетісова та Володимир Козир й інші представники української кіноіндустрії.

Стрічку гостям прем’єрного показу представили актори Володимир Горянский та Остап Ступка, а також продюсер Антон Сладкевич та сопродюсер Олександр Ітигілов.

26 січня 2016 року допрем'єрний показ стрічки відбувся у Дніпропетровську.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.