f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно заборонило низку стрічок за участі російських митців, що створюють загрозу національній безпеці

18.02.2016

18 лютого 2016 року було підписано низку наказів на виконання положень Закону України “Про кінематографію” в частині анулювання прокатних посвідчень фільмів, учасники яких внесені Міністерством культури України до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, повідомив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Рішення були прийняті на підставі статті 15 “Про кінематографію”, пункту 12 Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1315 (в редакції, що набула чинності 15 січня 2016 року), листів та розяснень Міністерства культури України від 28.12.2015 р. та від 16.02.2016 р. щодо порядку виконання відповідних норм.

Слід зазначити, що встановлення переліку фільмів, прокатні посвідчення яких підлягають забороні, відбувається в ручному режимі (адже в самому прокатному посвідченні з усіх учасників фільму зазначається лише режисер-постановник). Отже необхідно вивчити фільмографію відповідних осіб, які створюють загрозу національній безпеці, переконатися в їх участі в тому чи іншому фільмі, з'ясувати чи зазначені фільми мають дійсне прокатне посвідчення тощо, поінформував пан Іллєнко.

Отже, ця робота здійснюється поетапно, і сьогодні були анульовані прокатні посвідчення та скасована державні реєстрація на фільми за участю Сергія Безрукова, Федора Бондарчука, Йосипа Пригожина та Олега Газманова. Деякі фільми за участю цих осіб було вже заборонено раніше, на інших підставах. Крім того, ще у 2014 році було заборонео стрічки за участю Івана Охлобистіна та Михайла Пореченкова, зазначив голова Держкіно.

Всього на сьогоднішній день в рамках захисту інформаційного простору України Держкіно заборонило вже 423 фільми та серіали. Найближчим часом, ця робота буде продовжена.

Список фільмів, за участю Сергія Безрукова, Федора Бондарчука, Йосипа Пригожина, Олега Газманова на які анульовані прокатні посвідчення та скасована державні реєстрація: 

1. “В июне 41-го”, реж. Франскевич-Лайе А.;
2. “9 месяцев”, реж. Гігієнішвілі Р.; 
3. “Высоцкий. Спасибо, что живой”, реж. Буслов П.;
4. “Джентельмены, удачи!”,реж. Баранов А., Киселев Д.;
5. “Дублер”, реж. Абизов Е.;
6. “Елки 2”, реж. Киселев Д.;
7. “Кухня”, реж. Дьяченко Д., Крижовніков Ж.;
8. “Мама, не горюй!”, реж. Пежемский М.;
9. “Мастер и Маргарита”, реж. Бортко В.;
10. “Молодежка” (2-15 серии), Арланов С.; 
11. “Молодежка” (16-21 серии), Арланов С.; 
12. “Молодежка” (22-41 серии), Арланов С.; 
13. “Обитаемый остров. Схватка”, Реж. Бондарчук Ф. ;
14. “Обитаемый остров. Фильм 1”, реж. Бондарчук Ф.; 
15. “Про Федота Стрельца, удалого молодца”, Стеблянко Л.;
16. “Свадьба по обмену”, Грачев Д.; 
17. “Свои”, реж. Месхієв Д.;
18. “Сталинград”, Бондарчук Ф.; 
19. “Таксистка 4”, реж. Музальова Т.;
20. “Черная комната”, реж. Бабицкий О., Гольдин Ю.;
21. “Я остаюсь”, реж. Оганесян К.

Раніше Державне агентство України з питань кіно у рамках виконання покладеного на нього завдання щодо захисту інформаційного простору України на підставі рішення Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно прийняло рішення анулювати державне посвідчення та скасувати державну реєстрацію телевізійному серіалу “Волчье солнце” (реж. С. Гінзбург, Білорусь / Україна, 2012). Про таке Держкіно повідомило 27 листопада 2015 року.

За офіційною інформацією