f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Львівська обласна рада ліквідувала контору кінопрокату

08.03.2016

Унікальний фільмофонд ліквідованої Львівської контори кінопрокату мають передати «Львів-ТБ», повідомляє Zaxid.net.

Львівська облрада прийняла рішення про ліквідацію комунального підприємства «Львівська обласна контора прокату кінофільмів». За це рішення проголосували 67 депутатів на сесії 1 березня 2016 року.

Як розповів ZAXID.NET начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Микола Бандра, із 11 штатних одиниць комунального підприємства двоє будуть переведені на роботу у «Львів-ТБ», решту звільнять (у штаті зараз є 11 працівників). Функції щодо оцифрування фонду тощо так само будуть покладені на «Львів-ТБ». Рішення щодо того, у яких саме приміщеннях зберігатиметься унікальний кіноархів, остаточно ще не прийняте. Раніше йшлося про те, що і працівники, і фільмофонд передадуть на баланс БТІ.

«Ми звертались у різні заклади культури, адже сподівались, що навіть якщо нас і ліквідують, то принаймні ми зможемо залишитись у культурній галузі. Нас готові були прийняти у деяких із них. Також у департаменті культури мені повідомили, що нас передадуть до обласного центру народної творчості, як це було зроблено в Івано-Франківську. Але мені здається, що департамент не зробив жодної спроби нас відстояти», – вважає директор обласної контори кінопрокату Андрій Бабінський.

Він також наголосив, що не кожне приміщення придатне для збереження унікального кіноархіву і що він не погодиться передавати кіноплівки в умови, які можуть їм зашкодити.

Головним чином «Львівська обласна контора прокату кінофільмів» є величезним кіноархівом, який збирався впродовж десятків років. Окрім майже двох тисяч старих кінострічок, там зберігається і обладнання для монтажу та реставрації кіноплівок, і унікальна колекція старих кіноплакатів.

Колекція фільмів містить твори української та світової кінокласики, а також багато навчальних та документальних картин. Саме збереження кіноплівок викликає найбільше занепокоєння, адже кіноплівка вимагає спеціальних умов зберігання.

Нагадаємо, що існував проект об’єднання контори кінопрокату з кінотеатром «Львів», де зберіглось обладнання для плівкових кінопоказів, та перетворення останнього у культурний центр. Про це, зокрема, йдеться у листі, який голова постійної депутатської комісії з питань культури та духовності Юрій Візняк скерував до Національної спілки кінематографістів України.

«Розуміючи, що це унікальний на сьогодні заклад, фільмофонд якого становить 2000 копій, у тому числі унікальної української кінокласики, постійна комісія рекомендувала перенести розгляд того питання до затвердження Програми підтримки кінематографії у Львівській області. Також постійна комісія планує провести 20 березня 2016 року громадські слухання щодо подальшого розвитку КП ЛОР «Кінотеатр “Львів”» за участю представників громадських організацій», – йдеться у листі.

Нагадаємо, що до 20 березня приймаються пропозиції щодо подальшого функціонування кінотеатру «Львів».

Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська розповіла ZAXID.NET, що об'єднувати ці дві установи вже не будуть, проте кінотеатр «Львів» може стати базою для розвитку кінематографії Львівщини.

Катерина Сліпченко, Zaxid.net, 2 березня 2016 року