f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Документальна стрічка «Жива ватра» вийде в український кінопрокат

23.08.2016

Українська документальна стрічка Остапа Костюка «Жива ватра» вийде у широкий вітчизняний кінопрокат 29 вересня 2016 року.

Мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на тлі сучасних змін став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульської культури.

«Це фільм про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих...», – описує тему фільму режисер Остап Костюк.

Фільм було показано на головних українських фестивалях: українська прем’єра стрічки відбулася у рамках Київського МКФ «Молодість» у 2014 році, спеціальний показ пройшов на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA у 2015-му, а на 6-му Одеському МКФ Остапа Костюка було відзначено Спеціальним дипломом Національного конкурсу.

Загалом стрічка об’їхала понад 20 кінофестивалів світу, де отримала низку престижних відзнак. Зокрема 1 травня 2015 року її було відзначено Спеціальним призом журі Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs – найбільшого північноамериканського форуму неігрового кіно.

У своєму рішенні журі зазначило, що стрічка Остапа Костюка «поєднала мальовничу операторську роботу з уважним чуттєвим поглядом, вигадливим настроєвим музичним оформленням і довершеним, нерідко грайливим монтажем».

Також фільм брав участь у конкурсі МКФ у Карлових Варах у 2015-му.

«Живу ватру» було вироблено Національною кінематекою України на державне замовлення. Фільм переміг на 4-му конкурсі кінопроектів Держкіно.

Попередньо планувалося, що бюджет документальної роботи буде 1 млн. 377 тис. гривень, однак згодом за рішенням Держкіно його було зменшено на майже 200 тис. гривень. Відтак, з державного бюджету на вриобництво фільму було виділено 1 млн. 199 тис. 352 гривні.

«“Живу ватру” бачили глядачі в багатьох країнах світу на фестивалях або спеціальних показах. Фільм демонстрували і в Україні, але це були поодинокі покази. Вся наша команда дуже рада, що нарешті глядачі в різних містах зможуть побачити картину в кінотеатрах. Ми довго до цього йшли і з нетерпінням чекаємо на кінотеатральну прем’єру. Впевнені: це буде дійсно знакова подія. Звичайно ж, зі свого боку докладаємо максимум зусиль, щоб прокат був успішним», – поділилася з Cultprostir Ольга Безхмельніцина, співпродюсер фільму.

Дійсно, шлях до українських глядачів «Живої ватри» був дуже довгим. Фільм планувала випустити у прокат ще восени 2015-го року. Компанія «86 Prokat», що опікується дистрибуцією документального кіно, повідомила про такі наміри кінотеатри на Літньому кіноринку 6-го Одеського МКФ. Одначе, втілити їх тоді не вдалося.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.