f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Документальна стрічка «Жива ватра» вийде в український кінопрокат

23.08.2016

Українська документальна стрічка Остапа Костюка «Жива ватра» вийде у широкий вітчизняний кінопрокат 29 вересня 2016 року.

Мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на тлі сучасних змін став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульської культури.

«Це фільм про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих...», – описує тему фільму режисер Остап Костюк.

Фільм було показано на головних українських фестивалях: українська прем’єра стрічки відбулася у рамках Київського МКФ «Молодість» у 2014 році, спеціальний показ пройшов на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA у 2015-му, а на 6-му Одеському МКФ Остапа Костюка було відзначено Спеціальним дипломом Національного конкурсу.

Загалом стрічка об’їхала понад 20 кінофестивалів світу, де отримала низку престижних відзнак. Зокрема 1 травня 2015 року її було відзначено Спеціальним призом журі Канадського міжнародного фестивалю документального кіно Hot Docs – найбільшого північноамериканського форуму неігрового кіно.

У своєму рішенні журі зазначило, що стрічка Остапа Костюка «поєднала мальовничу операторську роботу з уважним чуттєвим поглядом, вигадливим настроєвим музичним оформленням і довершеним, нерідко грайливим монтажем».

Також фільм брав участь у конкурсі МКФ у Карлових Варах у 2015-му.

«Живу ватру» було вироблено Національною кінематекою України на державне замовлення. Фільм переміг на 4-му конкурсі кінопроектів Держкіно.

Попередньо планувалося, що бюджет документальної роботи буде 1 млн. 377 тис. гривень, однак згодом за рішенням Держкіно його було зменшено на майже 200 тис. гривень. Відтак, з державного бюджету на вриобництво фільму було виділено 1 млн. 199 тис. 352 гривні.

«“Живу ватру” бачили глядачі в багатьох країнах світу на фестивалях або спеціальних показах. Фільм демонстрували і в Україні, але це були поодинокі покази. Вся наша команда дуже рада, що нарешті глядачі в різних містах зможуть побачити картину в кінотеатрах. Ми довго до цього йшли і з нетерпінням чекаємо на кінотеатральну прем’єру. Впевнені: це буде дійсно знакова подія. Звичайно ж, зі свого боку докладаємо максимум зусиль, щоб прокат був успішним», – поділилася з Cultprostir Ольга Безхмельніцина, співпродюсер фільму.

Дійсно, шлях до українських глядачів «Живої ватри» був дуже довгим. Фільм планувала випустити у прокат ще восени 2015-го року. Компанія «86 Prokat», що опікується дистрибуцією документального кіно, повідомила про такі наміри кінотеатри на Літньому кіноринку 6-го Одеського МКФ. Одначе, втілити їх тоді не вдалося.

Власна інформація НСКУ