f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Світова прем’єра «Головної ролі» Сергія Буковського відбудеться в конкурсі Лейпцизького МКФ

12.10.2016

10 жовтня 2016 року було оголошено конкурсну програму Міжнародного кінофестивалю DOK Leipzig у Німеччині. У Міжнародному повнометражному конкурсі фестивалю візьмуть участь 12 фільмів, серед яких стрічка українського режисера Сергія Буковського «Головна роль».

На відкритті конкурсної програми фестивалю 1 листопада відбудеться світова прем’єра «Головної ролі». Фільм також номіновано на MDR Film Prize «Видатному східноєвропейському фільму».

Сергій Буковський розпочав зйомки картини у 2013 році.

«Документальне кіно, вибачте за категоричність, для мене перетворилось у занадто дороге хобі, – говорить режисер. – На щастя – я не один. Я вдячний своїм друзям оператору Толі Химичу і звукорежисеру Ігорю Барбі, які пустилися зі мною у цю авантюру, й ми почали знімати кіно. У січні 2016-го ми отримали грант Державного агентства України з питань кіно і продовжили роботу на студії «Пронто Фільм».

Фільм розповідає про мою маму, кіноактрису Ніну Антонову. Їй зараз 80! Сотні ролей у кіно – великих і маленьких. Це – особиста історія. Про чесне й печальне життя. Про жертовність і свободу. Справжня акторська слава прийшла до мами лише раз у житті. Це була головна роль у першому радянському кольоровому багатосерійному телефільмі «Варчине життя». З того часу минуло 45 років...»

Сергій Буковський – знаний український режисер, у його творчому доробку понад 40 кіно- і телефільмів. Серед них – «Завтра свято» (1987), «Сон» (1989), «Дах» (1990), «Знак тире» (1992), «На Берлін!» (1995), «Червона земля» (2000), «Вілен Калюта. Реальне світло» (2001), «Війна. Український рахунок» (2003), «Назви своє ім’я» (2006), «Живі» (2008), «Україна. Точка відліку» (2011).

Сергій Буковський не вперше презентує Україну на Міжнародному кінофестивалі у Лейпцигу. У 1990 році його фільм «Дах» отримав тут Головний приз «Золотий голуб», а п’ять років по тому картина «На Берлін!» була відзначена Спеціальним Дипломом журі.

Міжнародний кінофорум DOK Leipzig – найстарший у світі фестиваль документального кіно. Минулого року він відзначив своє 60-річчя.

За офіційною інформацією 

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.