f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Укладено короткий список номінантів Національної кінопремії

04.04.2017

Українська кіноакадемія оголосила короткий список номінантів на першу Національну кінопремію “Золота Дзиґа”, інформує пресова служба кіноакадемії.

Лідерами за кількістю номінацій стали повнометражні ігрові стрічки “Гніздо горлиці” режисера Тараса Ткаченка (8 номінацій), “Моя бабуся Фані Каплан” режисера Олени Дем’яненко (7 номінацій) та короткометражний ігровий фільм “Кров’янка” Аркадія Непиталюка (6 номінацій). 

Усі стрічки з короткого списку представлені у таких номінаціях:

Найкращий фільм

  • “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко, продюсери: Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова)
  • “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко, продюсери: Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко)
  • “Слуга народу 2” (режисер Олексій Кірющенко, продюсери: Володимир Зеленський, Андрій Яковлєв, Сергій Шефір, Борис Шефір)
  • “Тепер я буду любити тебе” (режисер Роман Ширман, продюсери: Олена Фетісова, Володимир Козир) 

Найкращий режисер (премія ім. Ю. Іллєнка)

  • Олена Дем’яненко, “Моя бабуся Фані Каплан”
  • Анатолій Матешко, “Полон”
  • Тарас Ткаченко, “Гніздо горлиці”

Найкращий актор

  • Володимир Зеленський, “Слуга народу 2” (режисер Олексій Кірющенко)
  • Віталій Лінецький (посмертно), “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Олег Треповський, “Ґолден лав” (режисер Павло Остріков)

Найкраща акторка

  • Римма Зюбіна, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Катерина Молчанова, “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
  • Марія Свіжинська, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк)

Найкращий актор другого плану

  • Микола Боклан, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Євген Кошовий, “Слуга народу 2”, (режисер Олексій Кірющенко)
  • Захарій Новицький, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк) 

Найкраща акторка другого плану

  • Наталя Васько, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Валентина Заболотна (посмертно), “Цвях” (режисер Філіп Сотниченко)
  • Колектив дівчат-каторжанок (Марина Кукліна-Май, Ганна Донченко, Ірина Цілик, Вікторія Трофіменко, Оксана та Марина Артеменко, Ярослава Беззабава, Олена Тополь, Дарина Римарєва, Катерина Нєкрасова), “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
  • Дар’я Полуніна, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк) 

Найкращий оператор-постановник

  • Микита Кузьменко, Олександр Поздняков, “Жива ватра” (режисер Остап Костюк)
  • Ярослав Пілунський, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк)
  • Анатолій Химич, “Головна роль” (режисер Сергій Буковський)
  • Олексій Цвєлодуб, “Полон” (режисер Анатолій Матешко) 

Найкращий художник-постановник

  • Олександр Батенєв, Сергій Бржестовський, “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
  • Ігор Філіппов, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Марія Шуб, “Тепер я буду любити тебе” (режисер Роман Ширман) 

Найкращий сценарист

  • Олена Дем’яненко, Дмитро Томашпольський, “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
  • Аркадій Непиталюк, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк)
  • Тарас Ткаченко, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Роман Ширман, “Тепер я буду любити тебе” (режисер Роман Ширман) 

Найкращий композитор

  • Антон Байбаков, “Кобзар 2015” (режисер Богдан Шевченко)
  • Алла Загайкевич, “Жива ватра” (режисер Остап Костюк)
  • Тімур Полянський, “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко) 

Найкращий документальний фільм

  • “Головна роль” (режисер Сергій Буковський, продюсер Максим Асадчий)
  • “Десять секунд” (режисер Юлія Гонтарук, продюсери: Юлія Гонтарук, Ганна Капустіна)
  • “Жива ватра” (режисер Остап Костюк, продюсери: Данил Вулицький, Геннадій Кофман, Ольга Безхмельніцина)
  • “Рідні” (режисер Віталій Манський, сопродюсери: Юлія Сінькевич, Анна Паленчук)
  • “Українські шерифи” (режисер Роман Бондарчук, продюсер Дарина Аверченко) 

Найкращий анімаційний фільм

  • “Лахмітко” (режисер Олег Педан, продюсер Едуард Ахрамович)
  • “Микита Кожум’яка” (режисер Манук Депоян, продюсери: Дмитро Белінський, Ігор Рома, Ірина Манжосова)
  • “Мишко та Місячна Дзвінка” (режисер Людмила Ткачикова, продюсери: Михаль Маргуліс, Віктор Слєпцов) 

Найкращий короткометражний ігровий фільм

  • “Ґолден лав” (режисер Павло Остріков, продюсер Юрій Мінзянов)
  • “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк, продюсер Максим Асадчий)
  • “Цвях” (режисер Філіп Сотниченко, продюсер Валерія Сочивець) 

Премією за внесок у розвиток українського кінематографа буде нагороджено народну артистку України Ларису Кадочникову. Рішення щодо переможця у цій номінації прийняло керівництво Національної спілки кінематографістів України.

Короткий список номінантів визначили 15 членів Правління Української кіноакадемії.

Всього на здобуття Національної кінопремії було подано 76 стрічок, кожна з яких пройшла попередню селекцію на відповідність регламентних вимог. Відтак, до широкого списку претендентів на кінопремію увійшли 54 кінострічки. 12 з них – повнометражні ігрові фільми, 15 – короткометражні ігрові, 19 – документальні, 8 – анімаційні. 

Повнометражні ігрові фільми

1. “Жива”, режисер Тарас Химич
2. “Конкурсант. Смертоносне шоу”, режисер Олександр Бєляк
3. “Одного разу в Україні. Революція”, режисер Ігор Парфьонов
4. #SELFIEPARTY, режисер Любомир Левицький
5. “Моя бабуся Фані Каплан”, режисер Олена Дем’яненко
6. “Вісім”, режисер Олександр Шапіро
7. “Гніздо горлиці”, режисер Тарас Ткаченко
8. “Політ золотої мушки”, режисер Іван Кравчишин
9. “Полон”, режисер Анатолій Матешко
10. “Слуга народу 2”, режисер Олексій Кірющенко
11. “Тепер я буду любити тебе”, режисер Роман Ширман
12. “Я з тобою”, режисер Олег Туранський

Короткометражні ігрові фільми

1. “Кров'янка”, режисер Аркадій Непиталюк
2. uCRANE, режисер Катерина Кузьменкова
3. “Без тебе”, режисер Наріман Алієв
4. “Висока Гора”, режисер Володимир Бакум
5. “Все буде добре”, режисер Тоня Ноябрьова
6. “Давай не сьогодні”, режисер Христина Сиволап
7. “Квадрати”, режисер Олег Філіпенко
8. “Палець”, режисер Юрій Карабак
9. “Рожева мапа”, режисер Ель Парвулеско
10. “Сказ”, режисер Марися Нікітюк
11. “Холодна квартира”, режисер Сергій Анашкін
12. “Хто підставив Кіма Кузіна?”, режисер Антоніо Лукіч
13. “Цвях”, режисер Філіп Сотниченко
14. “Чорногора”, режисер Тарас Дронь
15. “Ґолден лав”, режисер Павло Остріков

Документальні фільми

1. “Головна роль”, режисер Сергій Буковський
2. Dustards, режисер Станіслав Гуренко
3. REVE TA STOHNE ON TOUR, режисер Надія Парфан
4. “Історія рук”, режисер Дмитро Бондарчук
5. “Виграти все”, режисер Дмитро Томашпольський
6. “Десять секунд”, режисер Юлія Гонтарук
7. “Жива ватра”, Остап Костюк
8. “Крим, як це було”, режисер Костянтин Кляцкін
9. “Лобановський назавжди”, режисер Антон Азаров
10. “Маріуполіс”, режисер Мантас Кведаравічюс
11. “Одеса як вона є. Люди-Події”, режисери Роман Волчак, Андранік Давтян
12. “Панорама”, режисер Юрій Шилов
13. “Переломний момент: війна за демократію в Україні”, режисер Олесь Санін
14. “Рідні”, режисер Віталій Манський
15. “Українські шерифи”, режисер Роман Бондарчук
16. “Щастя”, режисер Олеся Савченко
17. “Російський дятел”, режисер Чед Грасіа
18. “Воїни духу”, режисер Тетяна Кулаковська, Анна Мартиненко
19. “Моя остання зупинка”, режисер Роман Прокопчук

Анімаційні фільми

1.“Закоханий Їжачок”, режисер Олександр Спаринський
2. “Зможеш ти все”, режисер Нікіта Тимощук
3. “Мишко та Мiсячна Дзвiнка!”, режисер Людмила Ткачикова
4. Bike Portraits, режисер Сашко Даниленко
5. “Кобзар 2015”, режисер Богдан Шевченко
6. “Лахмітко”, режисер Олег Педан
7. “Микита Кожум'яка”, режисер Манук Депоян
8. “Оракул знайденого черевика”, режисер Анжела Богаченко

Офіційна інформація

5 грудня, четвер, Синій зал Кіновечір «Відлуння VIІI фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» та 75-го Міжнародного фестивалю незалежного кіно «UNICA-2013»

6 грудня, п’ятниця, Синій зал Прем’єрний показ науково-популярного фільму «ПІДНІМІТЬ МЕНІ ВІЇ…»

7 грудня, субота, Червоний зал Прем’єра документального фільму «КРАСНА МАЛАНКА»