f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкомтелерадіо підготував проект постанови щодо «Укртелефільму»

14.05.2017

Держкомтелерадіо підготував проект постанови щодо «Укртелефільму», інформує «Суспільне мовлення».

19 квітня 2017 року проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"» (код ЄДРПОУ 02841347) у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм"» було направлене до Мін’юсту для надання висновку. Потім проект постанови буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

Заборгованість по зарплаті перед працівниками «Укртелефільму» станом на 1 квітня 2017 року становить 1479,3 тис. гривень.

Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит сайту «Суспільне мовлення».

Зокрема сайт «Суспільне мовлення» поцікавився у Держкомтелерадіо, що зроблено Комітетом для перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм». А також, чи існує заборгованість із заробітної плати перед працівниками «Укртелефільму».

Нагадаємо, відповідно до змін до закону про суспільне мовлення, внесених у травні 2016 року, ДП «Студія "Укртелефільм"» має бути перетворено в Публічне акціонерне товариство і приєднане до ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

«На виконання Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо порядку приєднання державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"» (ДП УСТФ «Укртелефільм») до публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Держкомтелерадіо розробив та надіслав на погодження до заінтересованих органів проект постанови Кабінету Міністрів України, що визначав порядок перетворення ДП УСТФ «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм». За результатами розгляду зазначеного проекту Міністерство фінансів висловило зауваження про те, що Порядок перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство, який визначає механізм перетворення унітарних комерційних підприємств в акціонерні товариства, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2012 року №802, у зв’язку з чим, запропонований Держкомтелерадіо порядок перетворення повернуто розробнику на доопрацювання», – йдеться у відповіді на запит.

У березні 2017 року доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"» у ПАТ "Укртелефільм"» був повторно направлений Держкомтелерадіо на розгляд та погодження до Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мінсоцполітики, ФДМУ, НКЦПФР, Пенсійного фонду України та Держаудитслужби (лист Держкомтелерадіо від 20.03.2017 року №865/23/11).

Зазначеним проектом передбачено, що перетворення ДП УСТФ «Укртелефільм» у ПАТ «Укртелефільм» здійснюється відповідно до Порядку перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2012 року №802 (далі – Порядок), з урахуванням наступних особливостей:

1. Комісія з перетворення підприємства у товариство формується у складі не менше двох представників від Держкомтелерадіо, представника Фонду державного майна, керівника підприємства, головного бухгалтера або особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства, та керівника первинної профспілкової організації підприємства. Комісію очолює керівник підприємства або інша особа, визначена Держкомтелерадіо.

2. Для визначення розміру статутного капіталу товариства Держкомтелерадіо утворює інвентаризаційну комісію.

3. У разі неможливості включення до складу інвентаризаційної комісії уповноважених представників підприємства внаслідок їх відсутності або небажання брати участь у роботі комісії, інвентаризація майна підприємства проводиться без їх участі із включенням до складу комісії представника правоохоронних органів.

4. Державній аудиторській службі, Пенсійному фонду та Міністерству соціальної політики забезпечити проведення перевірок (ревізій) фінансово-господарської діяльності підприємства під час його перетворення в товариство.

«Після прийняття Кабінетом Міністрів України вказаної постанови, Держкомтелерадіо у відповідності з Порядком прийматиме рішення про перетворення ДП УСТФ «Укртелефільм» у ПАТ «Укртелефільм» та утворення комісії з перетворення підприємства. Також, Держкомтелерадіо необхідно буде вжити заходів щодо розроблення та подання на затвердження Мінекономрозвитку графіка проведення перетворення підприємства, та після його затвердження – затвердження розробленого комісією з перетворення Плану перетворення ДП УСТФ «Укртелефільм» у ПАТ «Укртелефільм», в межах виконання якого й виконуватимуться передбачені Порядком заходи з перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство», – зазначають в Держкомтелерадіо.

Окрім того, в Державному комітеті повідомили, що заборгованість ДП УСТФ «Укртелефільм» по заробітній платі перед працівниками підприємства (за штатом 44 особи, середньооблікова чисельність штатних працівників 43 особи) станом на перше квітня 2017 становить 1479,3 тис. гривень.

«Суспільне мовлення», 27 квітня 2017 року