f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Мінкультури про наміри Уряду приватизувати державні кіностудії

26.07.2017

Подаємо інформацію Міністерства культури України щодо намірів Уряду приватизувати деякі кінопідприємства.

Під час засідання 4 липня 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України представило Дорожню карту реформування державних підприємств.

Уряд підтримав пропозицію Міністерства економічного розвитку і торгівлі стосовно необхідності реформування державних підприємств, і доручив оприлюднити на сайті Мінекономрозвитку такі переліки об’єктів державної власності:

  • об’єкти, матеріально-технічна база яких розташована на тимчасово окупованій території та на території проведення антитерористичної операції, що унеможливлює провадження ними їх основної діяльності;
  • об’єкти, які рекомендовано до передачі в концесію;
  • об’єкти, які рекомендовано припинити шляхом реорганізації або ліквідації;
  • об’єкти, що підлягають приватизації у 2017–2020 роках, у тому числі ті, що можуть бути приватизовані після внесення змін до актів законодавства;
  • об’єкти, які рекомендовано залишити у державній власності, та казенних підприємств;
  • об’єкти, що можуть бути передані у комунальну власність.

До переліку об’єктів, що підлягають приватизації, Міністерство економічного розвитку і торгівлі включило, зокрема, підпорядковані Мінкультури:

  • Державне підприємство «Українська кіностудія анімаційних фільмів»;
  • Державне підприємство «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка»;
  • Державне підприємство «Українська студія хронікально- документальних фільмів».

Наголошуємо, що публікація такого переліку не є прийнятим рішенням про приватизацію, а лише пропозиціями Мінекономрозвитку.

Уряд доручив цьому міністерству вносити зміни у згадані переліки у разі подання обґрунтованих пропозицій. Такі пропозиції Міністерство культури вже надіслало відповідним листом.

Щодо державних кіностудій Мінкультури визначає напрямки їх подальшого розвитку (зокрема, шляхом пошуку інвесторів), і не планує найближчим часом вносити пропозиції стосовно приватизації.

Крім того, відповідно до статті 5 Закону України «Про приватизацію», Державне підприємство «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» не може бути приватизоване як таке, що має статус національного.

Офіційна інформація