f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Штучний інтелект, ґендерні питання та ретроспектива Девіда Лінча: стартував 12-й Kyiv International Short Film Festival

21.11.2023

Українська Кіноакадемія

З 16 по 22 листопада відбудеться 12-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів – KISFF. На глядач_ок чекає 28 тематичних програм та 50 кінопоказів, присвячених українській ідентичності, історичній пам’яті та досвіду, проблемам рівності й майбутньому AI-технологій.

Гасло цьогорічного фестивалю – Human after all. Ця ідея виникла в команди фестивалю після тривалих роздумів про широкий спектр емоцій та переживань, які всі україн_ки зараз відчувають на собі.

Організатор_ки звертають увагу на блок локального кіно з різних куточків України – це історії про Крим, Херсон, Київ та інші регіони. Ця секція, розроблена у співпраці з Українським домом, присвячена ідеї плюралістичної української ідентичності.

В українському конкурсі KISFF зокрема покажуть короткометражну роботу Анастасії Солоневич та Даміана Коцура «Як це було» про усвідомлення досвіду війни українськими біжен_ками, прем’єра якої пройшла на цьогорічному Каннському фестивалі, та анімаційний фільм «Маріуполь. Сто ночей» Софії Мельник, натхнений історією 4-річної дівчинки, яка пережила облогу «Азовсталі».

Також буде представлено ретроспективу експериментального та моторошного короткого метру Девіда Лінча, підбірку фільмів-переможців Teddy Award Берлінського кінофестивалю та тематичні програми, присвячені фемінізму, питанням ґендеру та сексуальності.

Окрім показів глядач_ок чекає насичений блок освітніх подій з дискусіями й воркшопами за участі українських і європейських експерт_ок про роботу кіноіндустрії та пошук можливостей, про кіно та AI-технології. Окрема панель буде присвячена соціально важливими обговореннями, які стосуються ґендерно-чутливої мови та інклюзивної комунікації.

Основні локації заходу – кінотеатри «Жовтень», KINO42 та «Український дім». Більшість програм фестивалю також будуть доступні для перегляду в онлайн-кінотеатрі «Титр» на території України, Польщі, Чехії, Німеччини, Латвії, Литви, Естонії.

Програма та розклад показів: https://www.kisff.org/

Абонементи та квитки: https://ticketsbox.com/kisff-kyiv-international-short.../

https://www.facebook.com/ukrkino/

https://www.facebook.com/uafilmacademy