f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

31 жовтня – вечір пам’яті Олени Чекан

30.10.2015

У суботу, 31 жовтня 2015 року відбудеться вечір пам’яті актриси, сценариста й журналіста, кореспондента журналу «Український тиждень» Олени Чекан.

Життя Олени Чекан – не лише індивідуальна, завжди неповторна доля, а й наочна ілюстрація еволюції, якої зазнали українські інтелектуали за роки незалежності. І водночас приклад того, як ані на хвилину не припиняти бути творчою людиною, розсувати кордони можливого, пробувати себе в різних творчих іпостасях і щоразу здобувати успіх.

Вона пішла з життя буквально напередодні Євромайдану, й подальші драматичні події якось затулили значущість утрати. Між тим упродовж кількох років Олена Чекан була одним із провідних журналістів «Українського тижня», завдяки її ініціативі та майстерності на сторінках видання регулярно з’являлися інтерв’ю з видатними публічними інтелектуалами України й світу, серед яких Андре Ґлюксман і Вацлав Гавел, Наталія Ґорбанєвская і Кшиштоф Зануссі, Валентин Сильвестров і Ахмед Закаєв.

А до того Олена Чекан стала ініціатором та співавтором сценарію документального серіалу «Мій Шевченко», редактором багатьох пізнавальних і публіцистичних фільмів і програм на каналі «1+1».

А до того – автором, режисером і виконавцем в одній особі поетичних моновистав, унікального «театру одного актора».

А до того – чарівною й неповторною кінозіркою...

Олена Чекан запам’яталася як блискуча креативна особистість і безкомпромісний патріот сучасної, європейської України, як мужня жінка, яка до останнього сподівалася перемогти страшну хворобу.

Завдяки ентузіазму сина героїні Богдана Родюка-Чекана і відвазі австрійського художника й видавця Роберта Єлінека щойно з’явився матеріалізований акт пам’яті – книга найяскравіших матеріалів, надрукованих в «Українському тижні» в перекладі англійською мовою.

Вечір складатиметься з двох частин.

О 16:00 у Майстерні театрального мистецтва «Сузір'я» відбудеться зустріч із героями публікацій і тими, хто бажає поділитися враженнями про співтворчість із Оленою Чекан (адреса: вул. Ярославів вал, 14).

О 18:00 у Книгарні «Є» відбудеться презентація книги Олени Чекан «The Quest for a Free Ukraine (У пошуках вільної України)» віденського видавництва «Der Konterfei» (адреса: вул. Лисенка, 3).

Серед учасників – Роберт Єлінек (художник, видавець), Сергій Тримбач (кінокритик, голова НСКУ), Вадим Скуратівський (філософ, культуролог), Сергій Проскурня (режисер, продюсер), Юрій Макаров (журналіст).

Офіційна інформація

28 травня, вівторок, Червоний зал ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

27 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно»

26 травня, неділя, Червоний за ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ