f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У проекті Державного бюджету на 2016 рік збільшення витрат на кіно не передбачене

13.11.2015

11 листопада 2015 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності обговорювали бюджет культури на 2016 рік. Збільшення фінансування кінематографа у Державному бюджеті поки не передбачене. Рішень за підсумками обговорення не приймали.

Продюсер, експерт групи «Культура» «Реанімаційного пакету реформ», член НСКУ Сергій Галетій, що був присутній на засіданні Комітету, поділився власними враженнями від обговорення:

– Міністерство культури прикро вразило тим, що винесло на розгляд депутатів дуже низький за розміром запит на державне фінансування, що зовсім не відповідає тим паспортам бюджетних програм, з якими нас ознайомили раніше. На кіно взагалі запланували якусь дивну суму – 85 мільйонів гривень. Запити Державного агентства України з питань кіно про збільшення фінансування, що критично для галузі, не врахували взагалі. На жаль, не було на засіданні й представника Агентства.

З цим ніяк і нікому не можна миритись. Треба робити гучні заяви... Фінансування культури скочується до утричі меншого рівня, ніж за президентства Кучми, якщо порівнювати реальні гроші, а не дивитись на «замилювання» в мільярдах гривень (або користуйтесь процентами, або наводьте еквіваленти у міцній валюті, тоді співвідношення буде коректним).

Взагалі, в мене є дуже стійке бажання подати до суду на Верховну Раду і Кабінет Міністрів із приводу неконституційного усунення злочинною владою прав Культури на 8% від доходів держави, що було визначене в «Основах законодавства України про культуру». Це ніколи не виконували... Але постійне зменшення – навіть зараз – це жахливо. Є з чим порівнювати... Он податкова пропонує збільшити собі фінансування до 10 мільярдів гривень. А прокуратура скільки... Може треба краще з корупцією боротися і вкрадене повертати, ніж Культуру нищити?

Власна інформація НСКУ