Українські фільми на Берлінале та Європейському кіноринку
08.02.2016

Український національний стенд Ukrainian Film Corner, організований Державним агентством України з питань кіно та Київським МКФ «Молодість», діятиме на Європейському кіноринку (European Film Market) в рамках 66-го Берлінського МКФ з 11 по 19 лютого 2016 року.
Стенд під номером 116 знаходитиметься в готелі Marriott.
На стенді буде представлено каталог «Українські фільми 2015-2016», виданий Національним центром Олександра Довженка на замовлення Держкіно, в якому зібрані найновіші вітчизняні різножанрові кінороботи – готові й ті, що знаходяться на стадії виробництва.
Каталог та інші презентаційні матеріали поширюватимуться серед спеціалістів світової кіноіндустрії, що у свою чергу сприятиме безпосередній промоції українського кіно, а також підняттю іміджу України за кордоном.
Цього року українські фільми будуть представлені на Берлінале у різних секціях і заходах.
До офіційної конкурсної програми «Generation 14 plus» (секція фільмів присвячена дітям та молоді) було відібрано український короткометражний ігровий фільм «Sensiz» («Без тебе») Нарімана Алієва.
15 лютого о 17:00 у CinemaxX 1
«Sensiz» – це історія кримськотатарської сім’ї. Головні ролі у стрічці зіграли непрофесійні актори – двоюрідні брати режисера Февзі та Ремзі Білялови. Стрічка була відзнята 2015 року у Криму.
У паралельній програмі фестивалю «Panorama Dokumente» відбудеться світова прем’єра документальної стрічки «Маріуполіс» («Mariupolis») литовського режисера Мантаса Кведаравічюса.
Покази відбудуться:
14 лютого о 17:00 у CineStar 7 (E)
15 лютого о 22:30 CineStar 7 (E)
16 лютого 18:00 Cubix 8 (E)
20 лютого 17:00 CineStar 7 (E)
Фільм було відзнято у місті Маріуполь протягом весни-осені 2015 року. Це стрічка не про війну, а скоріше про мир під час війни і про людей, які незважаючи на події, що розвиваються довкола них, живуть надією на зміни.
Виробництво: Україна, Литва, Німеччина, Франція 2016 рік.
(Український продюсер «Маріуполіса» Анна Паленчук повідомила про відсутність підтримки стрічки з боку організаторів української присутності на Берлінале. – НСКУ).
На ринку ко-продукції талантів (Co-Production Market – Talent Project Market) 14-16 лютого буде презентований незавершений проект «Танк» режисера Максима Ксьонди.
Підліток із неблагополучної сім’ї на прізвисько Малий знаходить німецький танк часів Другої світової війни. Порившись разом із дворовим товаришем в Інтернеті, Малий розуміє, що його знахідка коштує близько мільйона доларів. Це шанс вирватися з цього Богом забутого місця. Малий намагається продати танк по частинах.
Виробництво: Noosphere Films.
Продюсер – Макс Сердюк.
Жанр: драматичний трилер.
На Європейському кіноринку відбудеться ринковий показ української історичної драми «Гетьман» Валерія Ямбурського, присвячений Богдану Хмельницькому.
Виробництво: Україна, 2015 рік, студія «Злагода».
Автор сценарію і продюсер – Віктор Веретенніков.
Показ відбудеться 12 лютого, о 17:50 у CinemaxX Studio 15.
Крім того у період проведення Берлінале відбудуться паралельні покази українських фільмів.
19 лютого у кінотеатрі Babylon Mitte Cinema House відбудеться показ документальної стрічки «Одинадцятий» Дзиґи Вертова.
Дзиґа Вертов казав, що «Одинадцятий» написано кінокамерою без посередництва сценарію і що камера замінила для нього перо письменника. Режисер фактично винайшов кінематографічну мову, в якій камера безпосередньо фіксує сиру матерію життя.
«Одинадцятий» було знято 1928 року. Це перший фільм, знятий Вертовим в Україні. Одинадцятий рік радянської влади – період індустріалізації, зведення промислових гігантів.
Показ відбудеться у живому музичному супроводі українського композитора та виконавця Антона Байбакова.
Організатор показу: Національний центр Олександра Довженка.
В рамках Берлінського тижня критики (Berlin Critics’ Week) відбудеться світова прем’єра драми українського режисера Ігоря Мінаєва «Голубе плаття».
Це стрічка є оглядом власної творчості Ігоря Мінаєва часів радянської цензури. У фільм включено три короткометражні роботи режисера 1970-х і 1980-х років. «Голубе плаття» є поетичним і сінефільським пригадуванням минулого, що відходить.
Виробництво: Україна, Франція, 2015 рік.
За інформацією Держкіно та КМКФ «Молодість»