f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Параджанов - головний герой 11-го «Золотого абрикоса» / Тріумф «Племені» Мирослава Слабошпицького

20.07.2014

Минулої суботи у Єревані завершив свою роботу 11-й Міжнародний кінофестиваль «Золотий абрикос». Його основним героєм був Сергій Параджанов (цього року йому, як відомо, виповнилося б 90 літ), а з ним разом і українське кіно. Ретроспектива Українського Поетичного кіно (в якій були, звичайно ж, і Параджановські «Тіні забутих предків»), присутність наших фільмів у всіх програмах (окрім хіба що конкурсу документальних стрічок), показ фільмів Параджанова періоду його роботи в Києві – все це багато в чому українізувало фестиваль у столиці Вірменії.

Закриття фестивалю стало новим тріумфом української картини «Плем’я» Мирослава Слабошпицького(нагадаємо про три його нагороди в Каннах). Саме їй журі, очолюване знаменитим Марком Мюллером (нині він директор Римського фестивалю) присудило головний приз – «Золотий абрикос». За відсутності режисера приз прийняла виконавиця головної ролі Яна Новикова. Фільм Слабошпицького отримав і приз журі ФІПРЕССІ.  Другий за значенням приз «Срібний абрикос» одержав фільм «Побачення наосліп» грузинського режисера Левана Коґуашвілі, де одним із продюсерів є українка Олена Єршова.

Конкурс документальних стрічок судило міжнародне журі, очолюване українським критиком і сценаристом, головою НСКУ Сергієм Тримбачем. «Золотий абрикос» тут дістався італійському режисеру Джованні ДонФранческо за фільм «Кам’яна ріка». «Срібний абрикос» у поляків Ельвіри Нівери та Петра Росоловського, їх стрічка «Ефект доміно» розкриває драматичні перипетії життя сучасної Абхазії.

У своєму виступі Сергій Тримбач подякував дирекції фестивалю за увагу до українського кіно та підкреслив, що постать Сергія Параджанова назавжди пов’язала кінокультури наших країн.

НСКУ

25 березня, понеділок, Синій зал АКТОР ДЕННІ КЕЙ / ДАВИД ДЕНІЕЛ КАМІНСЬКИЙ (1911-1987) Художній фільм «РЕВІЗОР»

26 березня, вівторок, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ Художній фільм «ПАМПУШКА»

27 березня, середа, Червоний зал Художній фільм «ДІМ, ЯКИЙ ПОБУДУВАВ ДЖЕК»