f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Параджанов - головний герой 11-го «Золотого абрикоса» / Тріумф «Племені» Мирослава Слабошпицького

20.07.2014

Минулої суботи у Єревані завершив свою роботу 11-й Міжнародний кінофестиваль «Золотий абрикос». Його основним героєм був Сергій Параджанов (цього року йому, як відомо, виповнилося б 90 літ), а з ним разом і українське кіно. Ретроспектива Українського Поетичного кіно (в якій були, звичайно ж, і Параджановські «Тіні забутих предків»), присутність наших фільмів у всіх програмах (окрім хіба що конкурсу документальних стрічок), показ фільмів Параджанова періоду його роботи в Києві – все це багато в чому українізувало фестиваль у столиці Вірменії.

Закриття фестивалю стало новим тріумфом української картини «Плем’я» Мирослава Слабошпицького(нагадаємо про три його нагороди в Каннах). Саме їй журі, очолюване знаменитим Марком Мюллером (нині він директор Римського фестивалю) присудило головний приз – «Золотий абрикос». За відсутності режисера приз прийняла виконавиця головної ролі Яна Новикова. Фільм Слабошпицького отримав і приз журі ФІПРЕССІ.  Другий за значенням приз «Срібний абрикос» одержав фільм «Побачення наосліп» грузинського режисера Левана Коґуашвілі, де одним із продюсерів є українка Олена Єршова.

Конкурс документальних стрічок судило міжнародне журі, очолюване українським критиком і сценаристом, головою НСКУ Сергієм Тримбачем. «Золотий абрикос» тут дістався італійському режисеру Джованні ДонФранческо за фільм «Кам’яна ріка». «Срібний абрикос» у поляків Ельвіри Нівери та Петра Росоловського, їх стрічка «Ефект доміно» розкриває драматичні перипетії життя сучасної Абхазії.

У своєму виступі Сергій Тримбач подякував дирекції фестивалю за увагу до українського кіно та підкреслив, що постать Сергія Параджанова назавжди пов’язала кінокультури наших країн.

НСКУ

28 травня, вівторок, Червоний зал ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

27 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно»

26 травня, неділя, Червоний за ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ