f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Верховний Суд постановою від 12.06.2024 визнав Раду державної підтримки нелегітимною остаточно

13.06.2024

Він залишив рішення першої та апеляційної інстанції без змін і постанова про продовження повноважень Ради визнана незаконною і скасована.

Постанова продовжувала повноваження Ради з 31.03.2023

Скасування постанови означає, що всі рішення ради після 31.03.2023 можуть бути оскаржені.

А всі рішення Ради після винесення постанови апеляційного суду - 23.04.2024 - незаконні і поза межами повноважень

Наразі потрібно: - вимагати від Держкіно не підписувати і няким чином не проваджувати в реалізацію рішення Ради після як мінімум 23.04.2024 - вимагати від Держкіно проведення конкурсу на новий склад Ради. 

Nadia Denysiuk зараз тут: Axon Partners.

Ми виграли! Остаточно.

Держкіно змушене буде провести чесний і прозорий конкурс до нового складу Рада з державної підтримки кінематографії як того вимагає закон.

Рада - надзвичайно важливий орган у цій індустрії. Вона приймає усі основні рішення і розпоряджається бюджетними коштами.

Конкурс мав відбутись в березні 2023, але Держкіно нахабно, прикриваючись війною, вирішило поза законом не проводити конкурс. Кабмін виніс відповідну постанову.

Що означає скасування постанови?

1) Всі субʼєкти кінематографії матимуть право обрати новий склад Ради, який повинен діяти в інтересах українського кіно. Не телебачення чи власних інтересах. Це вкрай важливий орган в індустрії.

2) Держкіно повинно провести новий конкурс згідно закону.

3) Майже 600 млн бюджетних коштів на 2024 для підтримки кіно не будуть використані неповновжним органом.

Це важлива справа. Вона показує як закон залишається законом і в умовах воєнного стану ніхто, повторюсь, ніхто не має жодного законного, а тим більше морального права, прикриватись війною задля невиконання власних обовʼязків і порушення закону.

Дякую за довіру нашим клієнтам Національна спілка кінематографістів України, своїй команді в особі Микита Євстіфеєв, спільноті за підтримку і увагу.

Приємно здивували суди першої та апеляційної інстанції, неприємно здивував Верховний Суд, який абсолютно безпідставно зупиняв дію рішення. Хоча і виніс постанову на нашу користь.

ДержКіно України я все ж вірю, що ви вмієте в процесуальне право та розумієте, що ті рішення, які прийняла Рада поспіхом в переддень винесення постанови Верховного Суду не є прийняті повноважним органом. Як мінімум, з 23 квітня цього року.

https://www.facebook.com/denysiuk.nadia