f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

«The Guardian — досвід, якому позаздрили б режисери усього світу»

08.02.2016

Члени журі конкурсу документальних проектів «The Guardian прямує в Україну» відповіли на запитання Docudays UA, чому конкурс важливий саме для нашої країни і вітчизняних режисерів.

Роман Бондарчук, режисер, арт-директор Docudays UA:

Хочу, щоб в Україні робилося більше хорошого кіно, яке буде зрозумілим і цікавим глядачам в усьому світі. А участь у проекті The Guardiаn — це гарантія, що фільми будуть універсальними і вони досягнуть багатомільйонної аудиторії в різних країнах. Ще мені цікаво дізнатися, які герої приваблюють сьогодні українських режисерів. І як вони самі сприймають і перетворюють на історії тутешню реальність.

Один безпосередній документальний фільм з України вартий тисяч інформаційних повідомлень і телесюжетів про нас. Я вірю у фільми як емоційний досвід, що зближує людей, змушує співпереживати їм, робить їх зрозумілішими одне одному. Переконаний, що участь у такому проекті дасть його учасникам гарний старт для подальшої кар’єри в міжнародному масштабі. І вони зніматимуть свої наступні фільми, творячи тут кіноіндустрію і наповнюючи програму фестивалю Docudays UA.

Чарлі Філліпс, очільник відділу закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian:

Як на мене, в Україні в царині культури зараз відбуваються цікаві речі. Це стало очевидним під час мого візиту в грудні. Під час зустрічей у п’яти містах я відчув потенціал і надзвичайний творчий запал. Знаходити автентичні історії та показувати їх світові за допомогою високоякісних короткометражних фільмів — важлива справа. Я дійсно вірю в українське документальне кіно і талант до його виробництва, і з нетерпінням чекаю, які ж історії побачать світ цього разу.

Сергій Буковський, український режисер документального кіно: 

Мені останнім часом навіть не натдто важливо, ЩО. Важливо, з КИМ. Docudays UA мені близькі по духу і думками, які сповідує команда. А проект The Guardian — це можливість руху за межі глобуса України. До того ж, сьогодні світ цікавиться Україною і тим, що тут відбувається, не через медіа, новини, а саме через документальне кіно.

Крістін Бардслі, радник із питань кіно у Британській Раді:

Я в захваті від короткометражних стрічок, особливо документальних. У своїх найкращих проявах вони втілюють чудові оповідання та змальовують персонажів, які ваблять глядача у подорож упродовж усіх 15 хвилин – або навіть і менше. Це – вперше, коли The Guardian влаштовує саме міжнародний презентаційний конкурс. Зокрема, нам цей проект надав можливість розвинути партнерські стосунки з найбільш інноваційною газетою Сполученого Королівства та запустити нову захопливу модель проекту, яку тепер можна буде відтворити і в інших країнах.

Люди з усього світу зможуть поглянути на країну з автентичної точки зору тих, хто знає її найкраще – українців. Окрім того, це відкриє чудові можливості професійного розвитку для переможця конкурсу. Зокрема можливість попрацювати з журналістом The Guardian, а також відвідати офіс у Лондоні для того, щоб завершити роботу над своєю стрічкою. Це досвід, якому позаздрили брежисери з усього світу!

«The Guardian прямує в Україну»  всеукраїнський конкурс документальних проектів від найвпливовішого британського видання The Guardian, спільно з Docudays UA та Британською Радою в Україні.

Заявки можна подати до 15 лютого. Деталі — за посиланням>>>

Docudays UA, 8 лютого 2016 року