f y
Національна спілка кінематографістів України

Інтерв’ю

Польські кінематографісти привітали Україну із Днем незалежності

28.08.2016

24 серпня 2016 року Україна відзначає 25-річчя незалежності. Як відомо, Польща стала першою країною, яка чверть віку тому визнала незалежність України. Culture.pl зібрав привітання відомих польських діячів культури з нагоди свята.

Барбара Брильська, актриса

Для людини 25 років — це, якщо пощастить, третина-чверть життя. Для держави 25 років — це світанок, перші кроки.

Україна дуже мені близька, я її люблю. В мене там живе дуже багато друзів. З одного боку, я обожнюю цю країну, вболіваю всім серцем і душею за українців, а з іншого — страждаю, коли бачу, що там нині відбувається.

Я дуже співчуваю українцям, виражаю свою солідарність з українським народом. У цей день бажаю Україні миру. Мабуть, це найголовніше.

Українці опинилися в дуже важкій ситуації. Мені постійно хочеться якось їм допомогти — але що ми, прості смертні люди, можемо?.. Я на знак протесту відмовилася їхати в Севастополь на фестиваль, який російська сторона організувала відразу після захоплення Криму. На жаль, нічого більше я зробити не можу. Але давайте думати, говорити про Україну, не забувати про український народ і про те, що там відбувається в ці хвилини.

Я бажаю всім українцям багато щастя. Нехай ця складна ситуація, ці воєнні дії якомога швидше закінчаться.

Анджей Вайда, режисер, лауреат премії «Оскар», з дружиною, Кристиною Захватович-Вайдою (на фото)

Дорогі українські друзі! В день вашого національного свята бажаю, щоб Україна була вільною, демократичною, незалежною країною.

Ми хочемо, щоб вона була частиною Європи. Пам'ятайте, що ми, поляки, розділяємо з вами не тільки перемоги, але й невдачі. Болісні і драматичні переживання дуже добре знайомі і нам. Але ви повинні вистояти!

Дорогі українці, попереду у вас — перемога! Ми віримо в вас!

?Єжи Гофман, режисер

Якби ви запитали мене, з чим у мене асоціюється Україна, я б сказав, що насамперед з гарними жінками. Це не лестощі — це правда. Але хочеться з нагоди 25-річчя Незалежності України сказати і якісь важливі слова.

Я щиро бажаю Україні й українському народу провести необхідні реформи, які допоможуть побороти корупцію. Ще більше бажаю українцям миру. Бо тільки в мирній країні можна проводити реформи.

Війна і корупція — це головні хвороби України, і я дуже хочу, щоб вона їх якомога швидше позбулася. 

Кшиштоф Зануссі, режисер

Я хочу побажати Україні бути. Можливо, це звучить трохи зловіщо, але це побажання в наші дні можна адресувати і цілій Європі. Я мрію про те, щоб наш світ не розпався на частини, щоб ми всі не розсварилися. В повітрі відчувається загроза — і саме тому я кажу Україні: «Будь».

Я також хочу, щоб Україна орієнтувалася на систему, цінності якої пройшли випробування часом. Європейський шлях неідеальний, але це добрий шлях. В суспільствах, які вибрали цей, а не інший шлях, життя справедливіше. Там краще працюють інститути влади, люди більше заробляють, довше і здоровіше живуть, відчувають себе більш захищеними. Європейське суспільство стикається з тисячами проблем, проте жити в демократії значно краще, ніж без неї. Бажаю Україні й українцям і далі вибирати європейський шлях. 

Євгеній Клімакін, Culture.pl, 24 серпня 2016 року