f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Найвищі бали пітчингу Держкіно здобули проекти Слабошпицького, Тихого та фільм про Іллєнка

25.12.2014

На сайті Державного агентства України з питань кіно опублікованорезультати голосування  учасників сьомого пітчингу - конкурсного відбору кінопроектів для формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів 2015-2016 років.

 Найкращі результати голосування у проектів стрічок «Люксембург»(кінорежисер - Мирослав Слабошпицький - 44 бали, ТОВ «Студія Гармата Фільм»), «Доповідна Апостолові Петру або парадигма Юрія Іллєнка» - 42,5 балів, (Віктор Політов, ТОВ «Іллєнко Фільм) та«Бранці»  - 42 бали (Володимир Тихий,  ТОВ «Директорія Кіно»).

 Нагадаємо, Юрій Іллєнко - видатний український кінорежисер та кіонооператор, який знімав, зокрема «Тіні забутих предків» Сергія Парадженова, «Білий птах з чорною ознакою». Син кіномицтя, продюсер Пилип Іллєнко, нині очолює Держкіно.

 Які саме кінопроекти перемогли, стане відомо згодом. Результати голосування  такі:

 

 

 

 

Нагадаємо, цього року Держкіно було затверджено новий склад Експертної комісії з кінематографії.

 Тим часом, наголошують кінематографісти, подальший розвиток українського кіновиробництва під питанням. Про це йшлося під час акції кінематографістів 25 грудня біля будівлі Кабінету міністрів.Як писала «Телекритика», з державного бюджету 2014 року на кінематограф із запланованих, після секвестру, 57,3 млн. грн., виділено  24,4 млн.грн. Проектом  бюджету на наступний рікпередбачено60,3 млн., що є, фактично, бюджетом, достатнім для зйомок одного фільму.

В зв'язку з дефіцитом видатків у 336 млн грн. Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради вирішив рекомендувати Комітету з питань бюджету віднайти можливість у держбюджеті на 2015 рік додатково профінансувати програми Держкіно в обсязі 226 млн грн.

У грудні народні депутати Микола Княжицькій (Голова Комітету з питань культури і духовності) і Сергій Тарута зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 1359 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення фінансової підтримки вітчизняної кінематографії».

 Нагадаємо, на виробництво фільмів в Україні у 2015 році необхідно 300,5 млн грн із державного бюджету. У зв'язку з цим кінематографісти закликали Кабмін не скорочувати фінансування на кіновиробництво та зберегти пільги, а голова Національної спілки кінематографістів УкраїниСергій Тримбач запропонував прем'єр-міністру Арсенію Яценюку зустрітися для обговорення нагальних проблем кінематографістів.

  «Телекритика»

http://www.telekritika.ua/kontekst/2014-12-25/101988