f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Документальний альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж» у відкритому доступі

06.12.2016

1 грудня 2016 року в онлайн-кінотеатрі DOCU/ПРОСТІР відбулася прем'єра документального альманаху «Євромайдан. Чорновий монтаж». У вільному доступі альманах було представлено до річниці Революції Гідності.

Три роки тому «Євромайдан. Чорновий монтаж» поєднав роботи багатьох українських документалістів, які знімали й щоденне життя, і найгарячіші моменти українського протесту. 

«Пригадую ту зиму, коли ми не знали, чи відбудеться Docudays UA узагалі та що буде з усіма нами. У нас було стільки болю після боїв на Майдані, поховання Небесної Сотні. До фестивалю лишався місяць, і було абсолютно очевидним, що говорити треба про те, що відбулося. Тоді мені спала на думку ідея альманаху від авторів, які знімали під час Революції Гідності. Я розповіла про це Юлі Сердюковій і Ромі Бондарчуку. На наші листи відгукнулися небайдужі режисери. І ми почали працювати.

Я й досі вважаю «Євромайдан. Чорновий монтаж» феноменом. Під час створення фільму ми працювали справжньою командою, допомагали одне одному, як і люди на Майдані. Саме тоді я побачила, як спільні випробування відкривають у людях найкраще. А ще я відчула, що гуртом можна здолати все й навіть зробити повнометражний фільм усього за місяць», – каже PR-директорка Docudays UA, продюсерка альманаху Дар'я Аверченко. 

Після показу на відкритті Docudays UA у 2013-му році фільм уже об'їхав десятки фестивалів і позафестивальних показів по всьому світу. У рамках Мандрівного фестивалю стрічку було показано в більшості українських регіонів. 

«Хтось вважає «Євромайдан…» занадто «м’яким», навіть романтичним, а хтось, навпаки, вбачає у фільмі загрозу репутації країни та плюндрування пам’яті героїв. Поступово розрив між цими двома думками стає все більшим, і це дуже сумно, але показово щодо того, куди рухається наше суспільство, – говорить продюсерка стрічки Юлія Сердюкова, яка була присутня на більшості показів. – Проте часто в залі перебували уважні люди, які бачили всю складність і багатогранність розказаної там історії та були готові до діалогу з будь-якими опонентами. Ці розмови багато чого мене навчили. Зокрема тому, що хороший документальний фільм набуває все більше смислів із часом».

Подаємо документальний альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Редакція сайту НСКУ

DOCU/ПРОСТІР, 1 грудня 2016 року