f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Презентовано тізер фільму Олександра Денисенка «Тарас. Повернення»

10.03.2017

9 березня 2017 року з нагоди святкування 203-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка було презентовано тізер повнометражного художнього фільму Олександра Денисенка «Тарас. Повернення» (робоча назва «Таразі. Прощання з пустелею»),  повідомляє Держкіно.

Спільне виробництво фільму, що є переможцем Четвертого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно, здійснює Україна (продюсерський центр «ІнсайтМедіа» та Одеська кіностудія) і Казахстан (компанія Tanaris Production).

Автором сценарію та режисером фільму став актор, літератор і режисер Олександр Денисенко. Продюсером є Володимир Філіппов («ІнсайтМедіа»), оператором – Олександр Кришталович.

Ролі у фільмі виконують: Борис Орлов (виконує роль Кобзаря), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Олег Волощенко, Роман Луцький, Ганна Топчій та Акнієт Орінтай.

Фільм розповідає про останні 3 місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів з Петербурга: його помилував особисто цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту в Мангишлаку не поспішає повідомляти про це Тараса й видавати указ про звільнення.

Інтрига будується на тому, хто саме зацікавлений в затримці і перешкоджає звільненню Шевченка. Комендант форту Іраклій Усков? Чи офіцери-товариші по службі та чиновники-бюрократи в Петербурзі? А раптом телеграма про амністію взагалі загубилася? Шевченко зберігає в собі сили досліджувати землі Західного Казахстану, що стали для нього улюбленими. Також поет і художник зображує казахський край та степових мешканців у своїх віршах і картинах, які він пише кожної вільної хвилини.

«Ця стрічка покликана вперше за багато років створити масштабний образ Великого Кобзаря у формі ігрового кіно», – зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Робота над фільмом має бути завершена восени 2017 року. Частина зйомок вже відбулася у Києві, Одесі та в Мангістауській області Казахстану. Цієї весни заплановані знімальні дні в Одеській області та у Казахстані.

Загальний бюджет стрічки становить 44,8 млн. гривень, 50% фінансування – за рахунок Державного агентства України з питань кіно.

Держкіно, 9 березня 2017 року