f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно подовжило терміни виробництва фільмам «Сторожова застава» та «Як козаки…»

12.12.2016

Державне агентство України з питань кіно подовжило терміни виробництва ігровому фільму «Сторожова застава» та серії анімаційних фільмів «Як козаки…». Також на фільмі «Як козаки…» було погоджено заміну режисера.

Відповідні рішення були прийняті на засіданні Експертної комісії з питань кінематографії 9 листопада 2016 року.

На засіданні були присутні Андрій Дончик, Алік Шпилюк, Людмила Горделадзе, Віталій Докаленко, Роман Бондарчук, Андрій Різоль, Геннадій Кофман, Андрій Халпахчі (у телефонному режимі) та Андрій Дяченко (у телефонному режимі).

«Начальник управління державного регулювання та реалізації проектів С. Притула надав інформацію про ігровий повнометражний фільм для дитячої аудиторії «Сторожова застава»: виробник ТОВ «Студія "Кінороб"», 100 хвилин екранного часу, переможець 5 конкурсу; режисер Ю. Ковальов, автор сценарію О. Дерманський; плановий термін закінчення виробництва 24.11.2016; загальний бюджет 40 285,0 тис. грн.; сума державної підтримки 18 128,7 тис. грн; частка фінансування Держкіно 45%.

Згідно з листом підприємства ТОВ «Студія "Кінороб"» від 26.10.2016 та виступом його представника Ю. Прилипка тривають роботи монтажно-тонувального періоду, термін закінчення яких згідно з контрактом 24.11.2016. З метою покращення візуальних ефектів, підвищення складності та обсягу робіт зі створення комп’ютерних персонажів підприємство просить Держкіно продовжити термін виробництва фільму до 30 квітня 2017 року без збільшення обсягів державної підтримки.

Експерти переглянули 40 хвилин змонтованого матеріалу та трейлер фільму. І одностайно схвалили рішення щодо продовження термінів виробництва», – йдеться в інформації Держкіно України, наданій у відповіді на наш запит.

Нагадаємо, «Сторожова застава» мала вийти в український прокат 22 грудня 2016 року, її дистриб’ютором мала виступити компанія B&H, проте наразі фільмом опікується інший дистриб’ютор і ми впевнені, що офіційно його буде оголошено під час Зимового кіноринку ОМКФ, який відбудеться 15 та 16 грудня. Співпродюсером фільму також виступає «Новий канал», на якому має відбутися телевізійна прем’єра стрічки.

На цьому ж засіданні 9 листопада 2016 року члени Експертної комісії одноголосно схвалили заміну режисера на серії анімаційних фільмів «Як козаки...».

«Перший заступник Голови Держкіно С. Неретін повідомив присутніх про звернення до Держкіно виробника анімаційного фільму-серіалу «Як козаки...», переможця 4 конкурсу – ДП «Укранімафільм» з приводу заміни режисера Олександра Вікена на Марину Медвідь.

Генпродюсер студії Едуард Ахрамович поінформував присутніх про необхідність погодити заміну режисера у зв’язку з тим, що О. Вікен зайнятий на інших проектах, а М. Медвідь залучено кіностудією до роботи над проектом і нею розроблено сторіборд до однієї з серій «Як козаки...». Сторіборд «Як козаки у тридев’яте царство ходили» було представлено членам Експертної комісії кандидатом у режисери М. Медвідь».

Нагадаємо, що Едуард Ахрамович вже виходив із пропозицією замінити режисера серії анімаційних фільмів «Як козаки...» Олександра Вікена на Марину Медвідь, одначе минулого року, восени 2015-го, Експертна комісія не погодила таку заміну.

Продюсер також попросив продовжити термін виробництва серіалу до 30 жовтня 2017 року. Експерти це прохання задовольнили.

Олеся Анастасьєва